امروز : 0
ديروز : 0
ماه : 0
 
تاریخ : دوشنبه 4 دي 1396     |     کد : 275

عتبات دانشگاهیان

زیارت کربلا برای اساتید ، کارکنان و دانشجویان

دانشگاهیان محترم؛ خواهشمند است قبل از ثبت نام به دقت نکات ذيل را مطالعه و رعايت فرمائيد:

ثبت نام و قرعه کشی

ثبت نام از تاريخ 1396/09/25 تا 1396/10/05 می باشد، و نتایج قرعه كشي از تاريخ 1396/10/09 در سایت لبیک قابل رؤیت خواهد بود.
اعزام عتبات دانشگاهیان در این دوره ازتاریخ 1396/11/01 آغاز و تا 1397/02/20 ادامه خواهد داشت.

هر فرد می تواند در هنگام ثبت نام، دو اولویت متفاوت برای تاریخ سفر خود انتخاب نماید. که تاریخ های قابل انتخاب براساس نوع تشرف(دختر و پسر دانشجو) و استان محدود خواهد بود.برای هر تاریخ اعزام، قرعه کشی مجزا صورت خواهد پذیرفت. 
با توجه به اینکه برای هر تاریخ اعزام، قرعه کشی مجزا صورت خواهد پذیرفت، بنابراین برای بالا بردن شانس قرعه کشی از انتخاب کاروان های پر متقاضی (مانند ایام نوروز)، خودداری فرمائید.

کاروان های مناسبتی ایام نوروز(23اسفند لغایت 10فروردین)، بنا بر تصمیم سازمان حج و زیارت؛ حدود 15 درصد افزایش قیمت خواهد داشت.
تشریح جزییات کامل ثبت نام تا اعزام عتبات دانشگاهیان را می توانید در قالب موشن گرافیک از اینجا مشاهده فرمائید.

در پایان ثبت نام، لینک اختصاصی طرح دعوت برای شما صادر می گردد. می توانید با ارسال آن به دوستان دانشگاهی خود علاوه بر دعوت آنان به ثبت نام عتبات و بهره مندی از اجر معنوی؛ در ازای هر ثبت نام با این لینک امتیاز کسب کرده و در قرعه کشی یک سفر رایگان به عتبات شرکت نمائید.

هزینه و مدت سفر

هزینه کاروان های عتبات دانشگاهیان در دوره گذشته (دراستان تهران) برای کاروان های هوایی 1/800/000 تومان و زمینی 1/200/000 تومان بوده است، که با توجه به دوری و نزدیکی به مرز، نرخ هراستان متفاوت می باشد. به دلیل ارتباط مستقیم هزینه سفربا نرخ ارز، این مبالغ در صورت تغییر نرخ ارز متغیر خواهد بود. هزینه دقیق سفر پس از اعلام سازمان حج نهائی می شود.
کاروانهای در نظر گرفته شده برای دانشگاهیان در قالب کاروان های حج و زیارت بوده و درجه آن در اعزام های هوایی A و در اعزام های زمینی C می باشد. همچنین قیمت کاروان های دانشجویی نسبت به کاروان های عادی سازمان حج و زیارت (در مقایسه کاروان های هم درجه و هم ردیف آن) کمی ارزانتر می باشد.
مدت سفر هفت شب؛ شامل سه شب نجف، سه شب کربلا و یک شب کاظمین(زیارت سامرا به صورت عبوری) می باشد.

قوانین کلی

کلیه دانشگاهیان اعم ازاساتید، دانشجویان و کارمندان دانشگاه ها می توانند درثبت نام عتبات دانشگاهیان شرکت نمایند.
کلیه دانشگاهیان می توانند به صورت فردی ویا در صورت تمایل تا سه نفر همراه : شامل همسر و دو فرزند را نیز به همراه خود ثبت نام نمایند. دراین دوره نیز، امکان ثبت نام فردی و مجردی برای دختران و بانوان دانشگاهی مقدور می باشد.
اعزام پدر و مادر به همراه دانشگاهیان به هیچ عنوان مقدور نمی باشد.
دفتر زیارتی اعزام كننده از استان محل تحصیل و یا تدریس خواهد بود. به دلیل اینکه تعیین کاروان و تاریخ اعزام، توسط شخص زائر صورت می گیرد، امکان جابه جائی درمراحل بعدی وجود نخواهد داشت.
اعزام دانشگاهیان با توجه به دوری و نزدیکی استان ها به مرز؛به صورت زمینی و یا هوایی صورت می گیرد و در برخی استان های بزرگتر هر دو نوع اعزام موجود است.
دانشجوی متقاضي مي‌بايست در هنگام ثبت نام مشغول به تحصيل باشد و برای اساتید و كارمندان محترم، داشتن شماره حکم کارگزینی الزامی است.
افرادی که قبلاً با کاروان‌های عمره یا عتبات دانشجويی (دانشگاهیان) مشرف شده‌اند منعی برای ثبت نام و تشرف در قالب کاروان‌های عتبات دانشگاهیان را نخواهند داشت.
قبل از ثبت نام همراهان با ایشان مشورت کرده و پس از اطمینان از تمایل آنها برای سفرثبت نام نمایید .در ضمن وارد کردن کد ملی حقیقی و منطبق با ثبت احوال اجباری می باشد.
با توجه به مستقل بودن حج و زیارت کاشان از استان اصفهان و تعداد زیاد درخواست اعزام از این شهر، متقاضیان می توانند در گزینه انتخاب استان ،کاشان را انتخاب و از اعزام با کاروانهای دانشگاهی این شهر بهره مند گردند.
قابل توجه دانشگاهیان استان هرمزگان با توجه به مشکلات پروازی فرودگاه بندرعباس و پیگیری های مکرر، متاسفانه امکان پرواز از فرودگاه بندرعباس به نجف و بغداد میسر نشده است، لکن با عنایت به استقبال بی نظیر دانشگاهیان استان هرمزگان، مقرر شد از ایستگاه پروازی یزد به این سفر معنوی مشرف شوید که رفت و آمد به یزد با قطار صورت می گیرد.
با تصمیم هواپیمایی کشوری؛ در حال حاضر هیچ پروازی به فرودگاه نجف صورت نمی پذیرد و کلیه پرواز ها به مقصد بغداد می باشد. اعزام های شروع سفر از نجف، مسیر بغداد به نجف با اتوبوس طی می شود و درصورت از سرگیری پروازهای نجف، این کاروان ها، شروع سفرشان از فرودگاه نجف خواهد بود.

تسهیلات ویژه کاروان های دانشجویی

به دانشجویان مجرد دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم؛ مبلغ 10 میلیون ریال و برای متاهلین مبلغ 15میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه توسط صندوق رفاه وزارت علوم تعلق خواهد گرفت.
برای دانشجویان سایر دانشگاه ها(آزاد و بهداشت)، و همچنین اساتید و کارمندان کلیه دانشگاه ها؛ تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ 15میلیون ریال برای زائرین کاروان های هوایی و مبلغ 10 میلیون ریال برای زائرین کاروان های زمینی با باز پرداخت 18 ماهه توسط بانک ملت اعطاء خواهد شد.
تسهیلات بانک ملت به یک نفر همراه(فقط همسر) نیز تعلق خواهد گرفت.
ازجمله مزایای عتبات دانشجویی یکدست دانشگاهی بودن اعضاء کاروان؛ برنامه های فرهنگی ویژه برای دانشگاهیان در سفر، اعطاء تسهیلات قرض الحسنه، وهمچنین سهولت اخذ مجوز خروج از کشور مشمولین(که نیازی به مراجعه خود شخص به نظام وظیفه و ارائه وثیقه و سایر موارد نیست و این کار توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان صورت می گیرد) می باشد.سایت ثبت نام :


https://www.labbayk.ir/


PDF چاپ