امروز : 11
ديروز : 97
ماه : 2240
 
تاریخ : شنبه 1 ارديبهشت 1397     |     کد : 308

دکتر فرهاد رهبر خبر داد؛

صرفه جویی 15 میلیارد تومانی واحد علوم و تحقیقات با اجرای بخشنامه ساماندهی اعضای هیات علمی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با اجرای بخشنامه ساماندهی اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی، تنها در واحد علوم و تحقیقات 15 میلیارد تومان صرفه جویی داشتیم.

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر فرهاد رهبر رییس دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با دبیرکل و اعضای دبیرخانه هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی با تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه گفت: از دکتر نوریان که فرصت این دیدار را فراهم کرد، تشکر می‌کنم و امیدواریم شروع امسال که همزمان با ماه مبارک رجب و شعبان است، برای کشور و دانشگاه آزاد اسلامی پر خیر و برکت باشد.

وی با بیان اینکه حضور افراد دارای سابقه درخشان در دبیرخانه هیات موسس که از ابتدای تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در این مجموعه فعالیت داشتند را به فال نیک می گیریم، خاطرنشان کرد: از دبیرخانه هیات موسس تشکر می کنم که این جمع باسابقه را در کنار نیروهای جوان گردهم آورده است تا از ظرفیت همفکری آنان استفاده کنیم.

دکتر فرهاد رهبر با بیان اینکه اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی باید قابلیت عملیاتی شدن داشته باشد، تاکید کرد: موضوع آینده‌پژوهی که از دستورکارهای دبیرخانه هیات موسس است، یکی از موارد لازم برای هر سازمان است و دبیرخانه هیات موسس دانشگاه باید در این خصوص توجه ویژه داشته باشد.

وی افزود: اکنون بسیاری از ساختمان ها، آزمایشگاه ها و تجهیزات موجود در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بلااستفاده مانده‌اند و جذب نیرو براساس نیازهای واقعی دانشگاه صورت نگرفته در صورتی که اگر این اقدامات براساس مطالعه و آینده‌پژوهی انجام می شد، اکنون دانشگاه آزاد اسلامی مسیر هموارتری داشت.

دکتر فرهاد رهبر با بیان اینکه اگر دبیرخانه هیات موسس استراتژی تدوین می کند، باید راهبردها با توجه به کاهش تعداد دانشجو و افزایش هزینه های جاری و عملی دانشگاه باشد، گفت: دبیرخانه باید راهکاری ارائه دهد که اکنون دانشگاه آزاد اسلامی چه کاری انجام دهد تا بتواند از وضعیت موجود عبور کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به اعضای دبیرخانه هیات موسس گفت: از شما به عنوان افرادی صاحب اندیشه کمک می‌گیرم و می‌خواهم مسائل مهم‌تر و اولویت‌دار را در دستورکار خود قرار دهید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: ما در تصمیم‌گیری‌ها باید همه ابعاد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، انسانی، اخلاقی و... را مد نظر قرار دهیم و راهکار ارائه کنیم.

دکتر فرهاد رهبر با اشاره به بخشنامه اخیر دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص ساماندهی اعضای هیات علمی گفت: با اجرای این مصوبه، فقط در واحد علوم و تحقیقات حدود 15 میلیارد تومان صرفه‌جویی داشتیم و در جلسات هیات امنا که به منظور بررسی بودجه برگزار می شد، به جای آنکه 40 نفر از اعضای هیات امنای هر استان را به سازمان مرکزی دعوت کنیم، بنده به همراه سه تن از معاونان و همکاران به واحدهای مربوطه می رفتیم تا در هزینه و وقت واحدها صرفه‌جویی کنیم.


PDF چاپ چاپ